Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf Fiyat » İzmir’de Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları
Biyometrik fotoğraf

İzmir’de Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları

İzmir’de Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları

Biyometrik fotoğraf günümüzde tüm alanlarda kullanılmakta olan eski yıllarda vesikalık fotoğraf olarak adlandırılan, bir fotoğraf çeşididir. Tüm fotoğraf stüdyolarında çekilip kısa sürede teslim edilen biyometrik fotoğraf ücreti İzmir ilinde de 12 tane çoğaltılmış olanı 17 TL olarak belirlenmiştir. Biyometrik fotoğraf vesikalık fotoğraflara oranla çözünürlüğü biraz daha fazla olan bir fotoğraftır.

biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Fiyat

Biyometrik fotoğraf ücret açısından çok yüksek fiyatlarda değildir. Fotoğrafı çektiren kişinin isteği doğrultusunda fotoğrafçı tarafından çoğaltılmaktadır. İzmir ilinde ve tüm illerde 12 adet biyometrik fotoğraf ücreti 15 TL ile 20 TL arasında fiyatlandırılmıştır. Vesikalık fotoğraf çeken tüm fotoğraf stüdyolarında ve foto film merkezlerinde çektirilebilmektedir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Ne İşe Yarar?

Biyometrik fotoğraf günümüzde birçok alanda kullanılır. Başta ülkelere giriş çıkış için gerekli olan vize evraklarında kullanılan biyometrik fotoğraf ücreti makul fiyatlar ile belirlenmiştir. 600 dpi çözünürlük kapasitesi bulunan bu fotoğraflar, kişileri tam yansıtmalı ve kullanma amaçlarına göre boyutları farklılık göstermektedir. Vize evraklarında kullanılacak biyometrik fotoğraflar yeni fotoğraflar olmalıdır ve son 6 aylık süre içerisinde çektirilmiş olmalıdır. Biyometrik fotoğraflar pasaport, kimlik, ehliyet, iş başvuruları, kurum kimlik kartları, okul kayıt evrakları ve buna benzer birçok alan için gereklidir. Fotoğraf stüdyolarının tamamında çekilebilen biyometrik fotoğraf ücreti 15 lira ile 20 lira arasındadır. Çoğaltılma sayısına göre biyometrik fotoğraf ücreti değişim gösterecektir. Yeni çipli kimlik kartlarında biyometrik fotoğraf kullanılması, Türkiye Cumhuriyeti yasaları kapsamında mecburi tutulmuştur.

Biyometrik foto

Vize Evraklarında Kullanılması Gereken Biyometrik Fotoğraf Neden Kullanılır?

Biyometrik fotoğrafların vize evraklarında kullanılmasının tek amacı, kişiyi sınır kapıları geçişi sırasında tanıtıcı özellik taşımasından dolayıdır. Başka bir ülkeye geçiş sırasında sınır kapısında görevli olan personel, kişiyi bu biyometrik fotoğrafa bakarak ülkeye alacaktır. Şayet fotoğrafla ilgili bir sıkıntı yaşanırsa, ülkeye giriş zorlaşacaktır. Bu sebeple evrak üzerinde bulunan biyometrik fotoğrafın, kişinin yüzünü tam olarak yansıtması şarttır. İzmir, İstanbul, Ankara gibi tüm şehirlerde biyometrik fotoğraf çekimi fotoğraf stüdyolarında yapılır ve biyometrik fotoğraf ücreti tüm bölgelerde neredeyse aynı fiyatlarda belirlenmiştir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar?

Biyometrik fotoğraf

Vize Evraklarında Kullanılan Biyometrik Fotoğrafların Özellikleri

Biyometrik fotoğraflarda uyulması gerekli olan bir takım kurallar vardır. Öncelikle biyometrik fotoğraf son 6 ay içinde çektirilmiş olmalıdır. Fotoğraflarda duruş dik bir pozisyonda olmalı ve tam karşıya bakılmalıdır. Görüntü tam ve net olmalı, yüzü gölgeleyecek ya da karartacak hiçbir detay bulunmamalıdır.

Gözlerde kırmızı göz bulunmamalı, gözler kapalı olmamalı, gözlük renksiz olmalı ve gözleri kapatacak şekilde olmamalıdır. Güneş gözlüğü veya renkli cam ve çerçeveli gözlük kullanılmamalıdır. Ağız kapalı ve yorumsuz bir ifadeye sahip olmalıdır. Biyometrik fotoğrafta yüz net olarak görünmeli ve hiç bir bölümü kapalı olmamalıdır. Yüz üzerinde yara veya herhangi bir başka iz varsa, bu görünümler hiç bir şekilde kapatılmamalıdır. Eşarp kullanan bayanlar, biyometrik fotoğraf çektirirken, alnın en üst noktası ile çene bölgesinin en alt kısmını açıkta bırakacak şekilde örtünmeli ve yüzü gölgeleyecek şekilde eşarp örtmemelidir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar?

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraflarda Bulunan Fon ve Resim Özellikleri

Biyometrik fotoğrafların arka fon rengi beyaz ya da açık renk olmalıdır. Çiçekli ya da farklı bir desenli arka fon detayı, biyometrik fotoğraflarda kullanılmamalıdır. Biyometrik fotoğraf ölçüleri ülkelerin vize evraklarına göre değişim gösterse de genellikle 35 mm ile 45 mm ölçülerindedir. Türkiye dışındaki tüm ülkelerde de çekilebilen biyometrik fotoğraf ücreti genellikle birbirleri ile aynıdır.

Biyometrik Foto

Biyometrik Fotoğraf Çektirilebilecek Diğer Yerler

Kurumların kendi bünyelerinde biyometrik fotoğraf çekimi yapılmakta ve bu biyometrik fotoğraf ücreti fotoğraf stüdyolarından bir miktar ucuz olmaktadır.

 

 

 

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Kimlik

Biyometrik Foto Fiyat 2020

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ücreti2 Biyometrik Fotoğraf Özellikleri Biyometrik Fotoğraf Ücreti Yasal işlemlerde yaşanan zorunluluktan dolayı …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir