" /> İstanbul'da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları Nedir?
Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf Fiyat » İstanbul’da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları
Biyometrik fotoğraf ölçüleri

İstanbul’da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları

İstanbul’da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları

Biyometrik fotoğraf, eski yıllarda vesikalık fotoğraf olarak adlandırılmakta olan, bazı evraklarda kullanılan, dijital ortamda kayıt altına alınan fotoğraflardır. Çözünürlüğü 600 dpi olan biyometrik fotoğraf fiyat açısından oldukça ucuzdur. Biyometrik fotoğrafların ebatları ise 35 mm × 45 mm olmaktadır. Biyometrik fotoğraflar tüm Türkiye’de ve dünyada vesikalık fotoğraf çektirilebilen, fotoğraf stüdyolarında çektirilebilmektedir.

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğrafın Kullanım Alanları

Biyometrik fotoğraf, pasaport, vize evrakları, yeni çıkan çipli kimlik kartları, ehliyet, kurum kimlikleri, hastane evrakları, okul kayıt evrakları, iş başvuruları, kurs kayıt belgeleri ve her türlü resmi ve gayrı resmi işlemlerde evrak üzerine yapıştırılmak suretiyle ya da lazer ile okutulmak suretiyle kullanılır. Biyometrik fotoğrafların özelliği ise kişiyi birebir yansıtıcı özelliğinin bulunmasıdır. Biyometrik fotoğrafların bu evraklarda kullanılabilmesi için eski olmaması ve en son altı ay içerisinde çekilmiş olması şart.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik fotoğraf nedir?

biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğrafların Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul ilinde tüm fotoğraf stüdyolarında çektirilebilecek biyometrik fotoğraf fiyat konusu, biyometrik fotoğrafın kaç adet olarak çekileceğine bağlı olarak değişim göstermektedir. 4 adet biyometrik fotoğraf fiyat olarak 6 – 8 lira arasında olurken, 12 adet biyometrik fotoğrafın fiyatı 12 – 20 lira arasında olmaktadır. Tüm vesikalık fotoğraf stüdyolarında biyometrik fotoğraf fiyat olarak birbirine yakın olmaktadır.

Biyometrik Fotoğraf Fiyat

İstanbul’da Biyometrik Fotoğraf Nerelerde Çektirilebilir?

İstanbul’da biyometrik fotoğraf, tüm vesikalık fotoğraf çekimi yapan fotoğraf stüdyolarında çekilmektedir. Aynı zamanda bünyesinde fotoğraf stüdyoları bulunduran resmi kuruluşlarda (TSK, MEB, Emniyet Müdürlüğü) biyometrik fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Bu kurumlarda biyometrik fotoğraf fiyat olarak personelleri için daha düşük fiyatlı olarak belirlenmiştir. Kurum içinde hizmet veren bu fotoğrafçılar, kurumlarında çalışan personellere hizmet vermektedir.

Biyometrik Fotoğraf Fiyat

Biyometrik Fotoğraf Fiyat Olarak Uygun mu?

Özellikle yurtdışı çıkış işlemlerinde vize evraklarının üzerinde bulunması gereken biyometrik fotoğraf fiyat açısından ekonomik seviyededir. Fotoğraf stüdyoları biyometrik fotoğrafları çektiklerinde, müşterilerinin istekleri doğrultusunda 4’lü, 6’lı, 8’li ve 12’li olarak çoğaltarak 15 dakikalık süre zarfında müşterilerine teslim etmektedir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Nedir?

biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Çekiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Biyometrik fotoğrafın en önemli özelliği kişiyi net olarak göstermesidir. Vize evraklarında kullanılacak biyometrik fotoğraflardaki yüzün, kişiyi direkt olarak yansıtması, sınır kapısından geçişi kolay bir hale getirecektir. Fotoğraf kişiyi tam olarak yansıtmadığı taktirde, sınır kapısında uzun bir süre beklemek kaçınılmazdır. İstanbul biyometrik fotoğraf fiyat olarak uygun olsa da biyometrik fotoğrafın özelliklerine uygun olmaması nedeniyle, bu fotoğrafların tekrar çekilmesi gerekecektir. Biyometrik fotoğrafta yüzün tamamının görünmesi şarttır. Yüzü gölgeleyecek hiçbir detay ya da obje bulunmamalıdır. Gözler açık, ağız kapalı olmalıdır. Kırmızı göz bulunmamalıdır. Gözlük kullanımında, renksiz camlı ve çerçeveli gözlük kullanılmalı, çerçeve gözü kapatmamalı veya gölgeleme yapmamalıdır. Güneş gözlüğü ile biyometrik fotoğraf çektirilmemelidir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğrafta Sakal Olur mu?

Bakışlar sade ve yalın olmalı, bakışlarda ifade olmamalıdır. Saçlar yüzü kapatacak şekilde taralı olmamalı, alnın en üst noktası ve çenenin en alt noktasına kadar yüz açık olmalıdır. Başörtü ile biyometrik fotoğraf çekiminde başörtü yalnızca saçları örtmeli, yüzü gölgeleyici ya da yüzün bazı bölümlerini kapatıcı şekilde örtülmemelidir. Biyometrik fotoğraf çekimlerinde sade ve renksiz olarak makyaj yapılabilmesine karşın, yüzde bulunan leke veya yaraları kapatıcı makyaj yapılmamalıdır. Biyometrik fotoğraflarda yüz kusurları kapatılmamalıdır.

Biyometrik Foto

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları Her Yerde Aynı mıdır?

İstanbul ili biyometrik fotoğraf fiyat olarak Ankara ili ile hemen hemen aynı olmaktadır. Tüm il ve ilçelerde benzer fiyatlar uygulanmaktadır. Vesikalık fotoğraf ile çok fazla benzerliği bulunan biyometrik fotoğraf çözünürlük ve görüntü kalitesi olarak vesikalık fotoğraflardan daha net bir görüntüye sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’nde geçtiğimiz yıllarda mecburi olarak kullanılması gereken çipli kimlik kartlarında, biyometrik fotoğraf kullanılması gerekmektedir.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Kimlik

Biyometrik Foto Fiyat 2020

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ücreti2 Biyometrik Fotoğraf Özellikleri Biyometrik Fotoğraf Ücreti Yasal işlemlerde yaşanan zorunluluktan dolayı …

ReklamY

4 comments

  1. Suadiye de 6 biyometrik resme 35 TL verdim
    Ressan fotoğrafçılık çok kazık

  2. Bu fiyatlarla fotoğraf çektirebileceğimiz sütudyoları da tarif etseniz çok makbule geçerdi inanın.

  3. İstanbul an itibariyle 6 fotoğraf 30 tl biraz tuzlu ama yapacak bir şey yok gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir