Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » İngiltere Biyometrik Fotoğraf Özellikleri
Biyometrik fotoğraf

İngiltere Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

İngiltere Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Birleşik Krallık pasaportunuzu yenilemek veya vize başvurusunda bulunmak için, çok özel gereksinimleriyle tutarlı fotoğraflar üretmeniz gerekir. Bu yüzden biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız faydanıza olacaktır.

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Birleşik Krallık, zorunlu bir kimlik kartı uygulaması yürütmese de, biyometrik kimlik kartlarının ve pasaportların tanıtımıyla dünya çapında uygulanan bazı standartların benimsenmesini sağlayan Birleşik Krallık Pasaportlarının düzenlenmesine yönelik mevzuat bulunmaktadır.

Biyometrik pasaportlar ilk kez 2006’da tanıtıldı ve pasaport hamilinin kimliğinin daha güvenli bir şekilde doğrulanmasına izin veren bilgilerin yanı sıra, sahtecilikle mücadele tedbirlerinin iyileştirilmesi de sağlandı. Bu nedenle, biyometrik pasaportlarda kullanılan fotoğraflara yönelik gereksinimler, biyometrik olmayanlardan çok daha katıdır

Biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilgi sahibi değilseniz vatandaşı bulunduğunuz ülkenin resmi internet sayfasına girmelisiniz. Burada gerekli biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Peki İngiltere pasaport yenilemek ya da vize başvurusunda bulunmak için biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilmeniz gerekenler nedir?

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğrafta Kullanılabilecek Saç Modelleri

  1. Duruşum Nasıl Olmalı?

Fotoğraf çekilecek kişi kamera karşısında duygusal ifadeler kullanmadan nötr bir bakış atması gerekir. Aynı zamanda kamera önünde dik ve omuzları tam manasıyla kamera merceğine paralel olmalıdır. Fotoğrafta kişinin yüzünde flaş patlamaması çok önemli bir husustur. Kişinin ten rengi mutlaka flaşsız mat bir renkte olmalıdır. Bu yüzden duruş konusunda biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak çok önemli bir detaydır.

  1. Boyut Nasıl Olmalı?

Birleşik Krallıkların resmi devlet sayfasında biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında verilen detaylara göre biyometrik fotoğraf boyutları 45×35 mm ebatlarında olmalıdır. Aksi takdirde bu boyutlarda olmayan fotoğraflar geçersiz sayılmaktadır.

  1. Yüz Nasıl Olmalıdır?

Kişinin yüzünde nötr bir ifade yer almalı, düz ileriye dönük ve kameraya bakarak gülümseyen veya çatıksız bir nötr ifade olmalı, gözler açık ve görünür ve ağız kapalı bir durumda olmalı ve gözlüklerden yansıma veya parlama olmamalıdır (Gözlük kullananlar için). Aynı zamanda genellikle fotoğrafların gözlüksüz çekilmesi tercih edilmektedir. Bu yüzden biyometrik fotoğraf özellikleri son derece hayati bir öneme sahiptir.

  1. Biyometrik Fotoğraf Çekiminde Nasıl Giyinilmeli?

Kişi kesinlikle hiç bir saç bantları, çok büyük saç tokaları yüzü kapatacak eşarp gibi eşyalar kesinlikle kullanılmamalıdır. Aks takdirde biyometrik fotoğraf geçersiz nitelikte olacaktır. Aynı zamanda dini ya da tıbbi nedenler ile tüm yüz özellikleri görünmüyorsa yine aynı şekilde biyometrik fotoğraf geçersiz bir nitelik kazanacaktır. Şapka türü eşyalarda çekimlerde kesinlikle kullanılmamalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Nedir? Nasıl Olmalı?

  1. Biyometrik Fotoğraf Hakkında Diğer Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

– Siyah beyaz fotoğraf kabul edilmez. Biyometrik fotoğraf, kesinlikle gerçeğini birebir yansıtmalıdır.

– Arka plan, herhangi bir tasarıma sahip olamaz ya da krem ​​ya da açık griden başka bir şey olamaz. Tekerlekli sandalyede ise, fotoğrafta görünmemesi için bir sayfa ile kaplanması gerekir.

– Gülümsemelere kesinlikle yer verilmez, ağız kapalı bir vaziyette tutulmalıdır.

– Reçete gözlükleri, gözlerin parlamadan veya çerçevelerden tıkanma olmadan açıkça görüldüğü sürece izin verilir. Renkli lenslere izin verilmez.

– Tıbbi veya dini amaçlar için herhangi bir başlık takarsanız, yüz özelliklerini örtmeyebilir.

– Yüzünüzü hiçbir şekilde örtmediği sürece, saçınızın aşağı olmasına izin verilir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Nedir?

– Kirli sakala izin verilmektedir. Ancak çok uzun bir sakla sahipseniz tıraş olmanız gerekecektir. Aksi takdirde çektiğiniz fotoğraf, resmi sitede belirtilen biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında belirtilen bilgilere göre geçersiz nitelik kazanacaktır.

– Kıyafetler için teknik özellikler bulunmamaktadır. Kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

– Her uygulamada kişi başına 2 fotoğraf olması gerekir. Bu, çocuklar içinde aynıdır.


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü2 Ülkelerin Vize için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri3 Biyometrik Fotoğraflarda Arka Fon ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir