" /> Hollanda Biyometrik Fotoğraf Özellikleri Nelerdir? Nasıl Olmalıdır?
Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Hollanda Biyometrik Fotoğraf Özellikleri
biyometrik fotoğraf
biyometrik fotoğraf

Hollanda Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Hollanda Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Yurt dışında gezi, ticari ve daha pek çok nedenle bulunmak isteyen ve zorunda olanların öncelikli olarak pasaport ve vize gibi işlemleri yaptırdıktan sonra bilet almaları gerekir. Bazı ülkeler sadece pasaport ile seyahatlere izin verirken, bazı ülkeler çeşitli sebepler öne sürerek pasaport ile birlikte vize de ülkeye girişlerde istemektedirler. Hollanda ülkesi de ülkeye gelen yabancılara vize uygulamasını zorunlu kılan ülkelerden biridir. Ülkeye giriş izni belgesi olan vizede olması gerekenlere değinelim.

biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Vize başvuru evraklarında belirtilen biyometrik özellikli fotoğraf zorunluluğu en önemli kısımdır. Biyometrik fotoğraf artık sadece pasaport ve vizelerde yer almamakta çoğu ülkelerin ve Schengen standartlarına göre kimlik ve kimlik yerine geçebilecek kurumsal ve pasaportlarda da biyometrik fotoğraf özellikleri taşıyan fotoğraflar istemektedir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto Kıyafet

biyometrik fotoğraf

Vizede Yer Alacak Fotoğraf Özellikleri

Son üç ay içerisinde çekilmiş olacak fotoğrafların ayrıca biyometrik fotoğrafları özellikleri ölçülerinde olması zorunluluğu olan Hollanda vizesi alacakların ayrıca dikkat etmesi gerekenler şunlardır. Fotoğrafta yanıltıcı yönler olmamalı ve kişiyi tanımlayacak özellikte çekilmelidir. Biyometrik fotoğrafın pasaportta olan fotoğraf değil ve en son kullandığı vize belgesindeki fotoğrafı da olmamalıdır. Özellikle beyaz fon üzerine, gölgesiz ve rötuşsuz olması gereklidir. Hollanda bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen standartlarına göre biyometrik fotoğraf özellikleri aksi istenilmedikçe 35 x 45 mm ölçülerine göre çekilmelidir.

biyometrik fotoğraf

Hollanda Vize İşlemleri Nasıl yapılır?

İnternet ortamında pek çok site Hollanda vize işlemlerini bireysel ya da kurumsal anlamda danışmanlık hizmetleri olarak yapmaktadırlar. Bu danışma merkezleri ile iletişime geçilerek sonrasında yüz yüze görüşerek vize işlemlerini hazırlayabilir ve vize hizmetlerini en kısa zamanda yaptırabilirsiniz. Vize almaya karar verdiyseniz öncelikle en yakın vize danışmanlık hizmeti ile iletişime geçmek sonrasında gerekli evrakların neler olduğu ve hazırlanma aşaması ve danışmanlık hizmetlerinden gerekli bilgilendirmeleri için iletişim bilgileri ve mail bırakmak üçüncü adım olarak hazırlanan evrakları kargo ile teslim ederek randevu gününü beklemek.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Finlandiya Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğrafta Ayrıca Neler Olmalıdır?

Vesikalık fotoğraf kapsamında olan biyometrik fotoğraf özellikleri Hollanda vizesi için önemlidir. Hollanda vizesi için istenilen biyometrik fotoğraf özellikleri detayları aşağıda belirtilen özelliklerde olmalıdır.

 • Yüz hatlarının tamamı görünecek şekilde çekilmeli ve yüz ortalanmalıdır.
 • Fotoğrafta leke ve gölgeler olmamalı ve renkler doğala en yakın olacak şekilde çekilmelidir.
 • Fotoğrafta yüz hatları net olmalıdır.
 • Gözlerin açık olmalı ve net olmalı saçlar yüzü maskelememeli.
 • Karşıya tam orantılı bakan ve dik bir baş çekimi olmalı. Ağız kapalı ve mimik hareketleri yüzde yer almamalıdır. Donuk ve anlamsız bir yüz ifadesi olmalı.
 • Fon her daim beyaz olmalı ve gölgelere yer verilmemeli.
 • Işığın yansıması eşit şekilde yüze aksettirilmelidir.
 • Aksesuar kullanılmamalı. Zorunlu kullanılacak gözlüğün camlarına gölge yansımamalı ve gözlük çerçevesi yüzün görünmesine engel olacak genişlikte olmamalıdır.
 • Küçük yaştaki çocukların fonu ve fotoğraf çekim özellikleri de aynı olmalıdır.
 • Baş örtüsü dışında şapka vesaire aksesuarlar biyometrik fotoğraf özellikleri istenen resimlerde yer almamalıdır.
 • Başörtüsü çekimlerde yüz çerçevesi içerisinde alın ve çene görünür şekilde olmalıdır.
 • Başvuru yapılan Hollanda vizeleri için kullanılacak fotoğrafın 35 mm genişlik ve 45 mm boyutta olması gereklidir.
BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Nerelerde Kullanılır?

biyometrik fotoğraf

Hollanda Konsolosluğunun Belirlediği Biyometrik Fotoğraf

Hollanda vizesi almak isteyenler için konsolosluğun bilgilendirme sitesinde gerekli evraklar ve biyometrik fotoğraf özellikleri güncel olarak yer alır. Danışmanlık hizmetlerinden istenen evrak ve fotoğraflar Konsolosluğun belirlediği şekilde olmaktadır.

biyometrik fotoğraf

Sonuç Olarak

Genel olarak resmi işlemlerde hızla yer almaya başlayan biyometrik foto çektirirken belirtilen hususları birebir uygulamak her aşamada kolaylık sağlayacaktır.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik fotoğraf Nedir? Vesikalık fotoğraftan farkı nedir?

Biyometrik fotoğraf nedir? Biyometrik fotoğraf nasıl olmalıdır? Gibi sorular, yeni kimlik kartları; pasaport, ehliyet gibi …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir