Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Green Card Biyometrik Fotoğraf Özellikleri
Biyometrik Fotoğraf

Green Card Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Green Card Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin uyguladığı bir göç politikası olan Green Card başvurularının pek çok kuralı mevcuttur. Diğer başvurulara oranla Green Card biyometrik fotoğraf özellikleri de farklılık göstermektedir. Bu yazıda Green Card başvurunuzun onaylanabilir olması için ne tür bir biyometrik fotoğrafa ihtiyacını olduğundan bahsettik.

Biyometrik Fotoğraf

Green Card Tam Olarak Ne İşe Yarar?

Amerika Birleşik Devletleri sıkça göz alan bir ülkedir. Yıllardır çeşitli göç politikaları uygulayan devlet buna yönelik Green Card uygulamasını yürürlüğe sokarak göç politikasına bir düzen getirmeyi hedeflemişti. Göçleri kontrol altına almak için oluşturulmuş bu yöntem 1990 senesinden bu yana uygulanmaktadır.

Green Card sistemi de her yıl bir çekiliş vasıtası ile başvuran 55.000 kişiye dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeden verilen bir hizmettir. Tamamen ücretsiz olan bu hizmete başvurmak için belli başlı yükümlülükleri yerine getirmek gerekir. Biyometrik fotoğraf da bunlardan biridir. Green Card biyometrik fotoğraf özellikleri farklı bir sistem içermektedir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Saç

Fotoğraf Standartları Nasıl Olmalıdır?

Green Card biyometrik fotoğraf özellikleri fotoğrafın standardını da etkiler. Başvuran kişinin tüm aile bireylerinin ayrı ayrı çekilmiş biyometrik fotoğraflarının bulunması gereklidir. Tüm bireylerin fotoğrafları en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Şayet başvuru yapan kişi çocukları ile ikamet etmiyorsa da başvuruda çocukların fotoğrafı bulunmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Green Card biyometrik fotoğraf özellikleri genelde vesikalığın boyutu ve pikseli ile ilgilidir. Fotoğrafın mutlaka 600 x 600 piksel olması gerekir. Vesikalık fotoğraf kesinlikle 300 dbi olarak taranmalıdır. Yine fotoğraf maksimum sınır olan 240 kb sınırını geçmeyen bir dosya boyutunda olmalıdır. Fotoğraf dosyasının jpg dosya formatında kaydedilmesi elzemdir. Fotoğrafın kesinlikle dijital bir kamera ile çekilmiş olması istenir. Fotoğrafın baskı boyutu da 50 X 60 mm olmalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Örnekleri

Fotoğrafın İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Biyometrik fotoğraf özellikleri yalnızca fotoğrafçının dikkat etmesi gereken özellikler değildir. Fotoğrafı çekilen kişinin şahsına düşen ve bir takım dikkat edilmesi lazım gelen özellikler de vardır. Fotoğraf çektiren kişi fotoğrafta kesinlikle gülümsememelidir. Yüzü mutlaka kameraya dönük olmalı ve kesinlikle yan durmamalıdır. Yukarı ya da aşağı bakan fotoğraflar da geçersiz sayılacaktır. Fotoğrafı çekilen kişinin yüzünü kapatacak herhangi bir aksesuar kullanmaması gerekir.

Biyometrik Fotoğraf

Aynı şekilde kişi baş örtüsü ya da türban kullanıyorsa bu durum kabul edilebilir fakat bunun harici herhangi bir şapka, bere, bandana ve pipo gibi nesnelerin fotoğrafta yer almaması gereklidir. Dini amaçlı kullanılan türban da yüzü mutlaka açıkta bırakmalıdır. Biyometrik fotoğraf özellikleri Green Card için daha sıkı detaylar içermektedir. Örneğin diğer biyometrik fotoğraf özellikleri optik gözlük kullanılmasına izin verirken Green Card için bu söz konusu değildir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  İngiltere Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Fotoğrafın Rengi ve Arka Planı Nasıl Olmalıdır?

Green Card biyometrik fotoğraf özellikleri formatında bir fotoğraf talep ediyorsanız bu fotoğrafın mutlaka renkli bir vesikalık olması şarttır. Gri, sepya ya da siyah beyaz fotoğraflar başvuruda zorluk çıkartan ve kabul edilmeyen fotoğraf türleridir. Şayet siyah beyaz ya da gri formatlı fotoğraf kullanacaksanız da bunun 24 bit ayarında olması gerekir.

Fotoğrafın arka planı ise mutlaka açık renkli ve desensiz olmalıdır. Koyu ve desenli arka planda çekilmiş fotoğrafla yapılan başvurular geçersiz sayılır. Fotoğrafa dahil olan herhangi bir nesne arka planda bulunmamalıdır. Işıkların sebep olduğu gölgelerin fotoğrafta yer alması da istenmeyen bir durumdur.

Biyometrik Fotoğraf

Green Card İçin Biyometrik Fotoğraf Nerede Çektirilmelidir?

Green Card başvurusu için fotoğrafınızı kendiniz de çekebilirken herhangi bir uzman fotoğraf stüdyosunda da çektirebilirsiniz. Fakat fotoğrafı kendiniz çekecekseniz fotoğrafın teknik içeriklerine dikkat etmeniz gerekmektedir.


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü2 Ülkelerin Vize için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri3 Biyometrik Fotoğraflarda Arka Fon ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir