Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Fransa Biyometrik Fotoğraf Özellikleri
Biyometrik fotoğraf

Fransa Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Fransa Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Biyometrik fotoğraflar, Fransa’da da kimlik ve pasaport işlemleri için kullanılır. Bu pasaportlar veya e-pasaportlar, kimliği doğrulamak için kullanılan RFID (radyo frekansı tanımlama) mikroçipleri ile gömülüdür. Çip, pasaport tutucunun gözleri, burnu, kulakları ve ağzı arasındaki mesafe gibi fiziksel özellikleri hakkında bilgi içerir. Ayrıca, pasaportunuzun veri sayfasındaki kişisel bilgilerinizi, isminiz, doğum tarihiniz, doğum tarihiniz ve pasaport son kullanma tarihiniz gibi size ait bilgiler içerir.

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik pasaport fotoğraflarının kesin özellikleri olsa da fotoğrafların profesyonel olarak çekilmesi gerekmez ancak biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak size büyük bir fayda sağlayacaktır. Biyometrik fotoğraflarınızı Walmart gibi büyük bir mağazada, CVS veya Walgreen gibi eczanelerde veya USPS veya FedEx gibi posta servis sağlayıcılarında bulunan sistemlerle de çekim gerçekleştirebilirsiniz. Kendi başınıza yetecek kadar kolay. Tercihiniz ne olursa olsun, pasaport başvurunuzun aksamadan geçtiğinden emin olmak için fotoğraf kurallarına uyun ve biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilgi sahibi olmayı ihmal etmeyin.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralığı Ne Kadardır?

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bir şey öğrenerek pasaport ve yeni kimlik çıkarma işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Biyometrik fotoğraflarının oluşturulmasında dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Bu yüzden öncelikle biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bir şeyler öğrenmek için yapmanız gereken ilk işlem Fransız resmi pasaport dairesinin resmi web sayfasına girmektir. Burada biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz.

Biyometrik fotoğraf

Arkaplan ve Aydınlatma

Fotoğrafın arka planı tek bir renk, ideal beyaz veya açık gri olmalı, desen veya gölgeler olmamalıdır. Sizi öne çıkaracak kadar parlak olmalı. Saçınız açık renkli ise, daha iyi kontrast sağlamak için biraz daha koyu gri bir arka plan seçin.

Doğal ışık, doğru kontrastı ve cilt tonunu yakalamak için en iyisidir. Gölgeleri önlemek için, bir pencere ile yüzün, doğrudan güneş ışığından kaçınarak, gözlerin kısılmasına neden olur. Yüzünüzün odakta olduğundan emin olun ve uygulamanızı reddedecek gölgeler, ışık yamaları veya kırmızı göz için dikkatlice kontrol edin. Aksi takdirde biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilgisiz olmanız işlemlerinizin gecikmesine sebep verecektir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik fotoğraf standartları nelerdir?

Biyometrik fotoğraf

Nötr İfadeyi Kullan

Doğrudan kameraya bakarak nötr bir ifade veya doğal görünümlü bir gülümseme takın. Ağzını kapalı tutmalı ve kaşlarınızı çatmamalısınız. Gözleriniz tamamen açılmalı ve saç veya baş örtülerle örtülmemelidir ve kulaklarınız görünmelidir. Fotoğraf her iki kulaklarınızı da göstermelidir

Şapkalar ve Gözlükler

Bu konu hakkında gerekli bilginin detaylarını Fransız resmi pasaport dairesinin web sayfasında biyometrik fotoğraf özellikleri başlığında bulabilirsiniz. Kulaklıklar ve gözlükler çıkarılmalıdır. Gözlüklerinizi tıbbi nedenlerden dolayı çıkarmak mümkün değilse, uygulamanızla birlikte bir doktor notu ekleyin. Dini veya tıbbi nedenlerden ötürü başınızı kapatmanız gerekiyorsa, baş giysinizin dini kıyafetlerle tanındığını ya da doktorun tıbbi bir gereklilik olduğunu açıklayan bir beyanını bildiren imzalı bir beyanı ekleyin. Bununla birlikte, onaylanacak biyometrik bir fotoğraf için gözleriniz ve yüzünüz yine de görünmelidir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Makyaj Olur mu?

Biyometrik fotoğraf

Boyut

Biyometrik pasaport fotoğrafları, 1 inç ve 1 3/8 inç arasında olmak üzere 2 x 2 inç boyutlarında olmalıdır. Fotoğraflar fotoğraf kalitesinde veya mat kağıda basılmalıdır. Tüm gereksinimleri karşılayıp karşılamadıklarını belirlemek için pasaport fotoğraflarını yükleyebileceğiniz bir dizi web sitesi mevcuttur. Bunlar yüzde 100 kusursuz değil, doğru yolda olup olmadığınızı bilmek için yararlı bir yoldur.

Biyometrik Fotoğraf

Bebeğinizin Fotoğrafı

Bir bebeğin iyi bir atışını yapmanın en iyi yolu, onu yerde açık renkli bir kağıt üzerinde yalanlamak ve fotoğrafı yaklaşık 5 metre uzakta almaktır. Atışta oyuncak veya başka nesnelerin olmadığından ve bebeğin kafasının çerçevenin ortasında olmadığından emin olun. 12 aylıktan küçük bebeklerin ağızlarını kapatması ve doğrudan kameraya bakması gerekmez. Ancak, 1 yaşın üzerindeki çocuklar bu kurallara uymak zorundadır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiyi resmi kanallarda yer alan biyometrik fotoğraf özellikleri başlığı altında inceleme fırsatı bulabilirsiniz.


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü2 Ülkelerin Vize için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri3 Biyometrik Fotoğraflarda Arka Fon ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir