Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Danimarka Biyometrik Fotoğraf Özellikleri
biyometrik fotoğraf

Danimarka Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Danimarka Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Danimarka’ya ne amaçla olursa olsun gidilmek istendiğinde yapılması gereken ilk işlerden biri olan vize işlemlerinde, başvurular yapılırken ibraz edilen fotoğrafların bir hayli önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Vize işlemlerinin en önemli ayağını fotoğrafların oluşturduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle mat görünümlü, tanınmayı engelleyen fotoğrafların bulunması, vize başvurularını olumsuz yönde etkileyebilir.

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Yapılan vize başvurularının en önemli etkenlerinden biri olan biyometrik fotoğraf özellikleri… Danimarka’nın belirlediği ve kesin hükümlerin verildiği kriterlere tamamen uyma zorundadır. Danimarka vize başvurusu yapıldığında doldurulması gereken DS 160 formu, dijital ortamda fotoğraf eklemeyi gerektirir. Ancak, fotoğrafın standart fotoğraf yani klasik vesikalık fotoğraf olmadığını bilmek gerekiyor. Tüm vize başvurularında olduğu gibi Danimarka vize başvurusunda da mutlaka biyometrik fotoğraf özellikleri bakımından uygun ortamda çekilmiş ve istenilen kriterlere uygun fotoğrafın bulunması gerektiği unutulmamalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri

Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik Fotoğrafta Ölçüler

Ölçülerin, biyometrik fotoğraf özellikleri kapsamındaki koşullara tamamen uygun olması gerekiyor. Danimarka metrik sistemine verilerine göre çekilen fotoğrafın maksimum olarak 2 inch büyüklüğünde olması şarttır. Türk standartlarına göre bu ölçülerin 51mmx51mm olduğu söylenebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken husus bu ölçünün çerçeve uzunluğu olarak algılanmaması gerektiğidir. Belirlenen bu ebat içerisindeki yüzün ne şekilde yerleştirildiği de önemlidir.

Fotoğraf ebatları içerisindeki yüz oranının 25mmx35mm olarak ve tamamen merkezi odaklanma yöntemi ile yerleştirilmelidir. Vize başvurusu için fotoğraf çektirmek isteyenler, konu hakkında bilgisi olan fotoğrafçıları tercih etmelidir. Biyometrik fotoğraf özellikleri açısından uygun olmayan fotoğraf, vize işlemlerini olumsuz etkileyeceğinden, aynı işlemlerin yeniden yapılmasına neden olabilir.

Biyometrik fotoğraf

Nelere Dikkat Edilmeli?

Danimarka vize başvurusuna yönelik fotoğraf çektirildiğinde, biyometrik fotoğraf çektirildiğinden emin olmak da yarar var. Bu hususta dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar var. Bunlar, son 6 ay içinde çekilen bir fotoğraf olması, yüze odaklı bir açının net olarak kullanılması, 51x51mm olan standart ölçülere uygun olması, kullanılan fonun mutlaka beyaz olması, doğal ve tamamen mimiksiz bir yüz ifadesinin bulunması, iki gözün açık olması, üniforma giymekten uzak durulması, dini aksesuarlara yer verilmemesi, gölgeli çekim yapılmaması, gözlük vs gibi objelerin takılmaması biyometrik fotoğraf özellikleri olarak sıralanabilir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Hakkında Her Şey

Biyometrik fotoğraf

Danimarka Biyometrik Fotoğraf

Genellikle tüm profesyonel fotoğrafçılar tarafından bilinen biyometrik fotoğraf özellikleri, vize başvuru işlemlerinde kullanıldığında fotoğrafı çekecek olan fotoğrafçı tarafından verilen kataloglar ile ön izlenim yaptırılır. Kişilere gösterilen bu kataloglar, fotoğraf çekimi sırasında nasıl olunması gerektiği hakkında bilgi verir. Ancak tüm bunlardan önce yinede fotoğraf çektirecek kişinin önceden biraz bilgi edinmesi, akıbet açısından önemli. Işığın iyi bir şekilde ayarlanması, renkli ışıkların özellikle kullanılmaması, şapka, gözlük, oyuncak ve dini aksesuarların fotoğraf ekranında görünmemesi, ayrıca yüz odaklı çekimlerin yapılması biyometrik fotoğrafların olmazsa olmazlarıdır. Daha önce çekilen bir biyometrik fotoğraf üzerinde oynama yapılması, vize işlemlerinde kesinlikle kabul edilmiyor.

Biyometrik fotoğraf

Fotoğrafın Vize Formuna Yüklenme İşlemi

Biyometrik fotoğraf özellikleri kapsamında çekilen fotoğrafın vize formuna eklenmesi gerekiyor. Bunun için de dijital bir kopyasının alınması çok önemlidir. Dijital kopya, Danimarka DS 160 formuna ekleniyor. Bu işlemde başvurucu tarafından yapılıyor. Bu formun eksiksiz bir şekilde doldurulması, başvurunun ilk ayağını oluşturuyor. Buradaki başvuruyu tamamlayan kişiler, son aşama olarak çekilen biyometrik fotoğrafı yüklemelidirler. Daha sonra ödeme adımlarına geçilerek diğer işlemler tamamlanıyor.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Ne Demek

Biyometrik Fotoğraf

Öneriler

Vize başvurularındaki en önemli konunun biyometrik fotoğraf özellikleri olduğunu bir kez daha vurgulamakta yarar var. Tüm bu özelliklerin, gerek DS 160 formundan gerekse de konsolosluğa bizzat gidilerek öğrenilmesi yarar sağlar. Özellikle fotoğrafçıdan, nasıl bir fotoğraf çekeceği hakkında bilgisinin olup olmadığını sormak, vize işlemlerinde kullanılacak bir fotoğraf olacağını belirtmek gerekir.


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü2 Ülkelerin Vize için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri3 Biyometrik Fotoğraflarda Arka Fon ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir