" /> Bulgaristan Biyometrik Fotoğraf Özellikleri Nedir? Nasıl Olmalıdır?
Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Bulgaristan Biyometrik Fotoğraf Özellikleri
Biyometrik Foto

Bulgaristan Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Bulgaristan Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Bulgaristan’a gitmek için hazırlık yapan kişilerin aklında hangi evrakların isteneceği bulunuyor. Bu evrakların içinde yer alan Biyometrik fotoğrafın özelliği ise şu şekilde olmalıdır. İstisna durumların dışında biyometrik fotoğrafların ölçüsü 35×45 mm olarak kabul edilir. Ayrıca bir biyometrik fotoğraf maksimum üç ay içinde çekilmiş olmalı, pasaportunda yer alan daha önceki vizelerinde kullanılmamış olmalı, kişinin güncel halini temsil etmeli, rötuşsuz ve yüzde gölge olmayan beyaz fon üzerinde olmalıdır. Bütün bu biyometrik fotoğraf özellikleri karşılanarak, vize işlemleri başlatılarak geçerli olacaktır.

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Vizeler için gerekli görülen biyometrik fotoğraf özellikleri dikkate alınmalıdır aksi halde vize işlemlerinde kullanılamayan fotoğraflar ortada kalacaktır. Bu yüzden biyometrik fotoğraf özellikleri güncel olmalı, kişinin şimdiki halini temsil eden en güncel fotoğraf olmalıdır. biyometrik fotoğraf özellikleri güncel olmayanların yukarıda bahsedilen kriterleri karşılayacak şekilde yeniden fotoğraf çektirmeleri gerekecektir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Amerika Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Biyometrik fotoğraf

Bulgaristan’a Vize Başvurusu

Bulgaristan devleti, Avrupa Birliği üyesi bir ülke olmasına karşın Schengen üye ülkesi kapsamında yer almaz. Bu nedenle Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler Schengen üye ülkelerine seyahat edemez. Bu nedenle Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen kişilerin bu durumu göz önüne almaları gerekir. Aksi halde bazı durumlarda kişiler havaalanında bekletilerek geldikleri ülkeye geri gönderilebilir.

Biyometrik Fotoğraf

Bulgaristan Turistik Vizesi

Bu vize türü kısa süreli bir Bulgaristan vizesidir. Bu vize maksimum on beş gün olarak verilirken, tek girişli olacaktır. Uzun süreli Bulgaristan vizesi ise ticari ya da özel ziyaret içerikli başvuru durumunda verilir.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan’a vize almak için gerekli evraklar başvuru yapılacak vize başvurusuna göre farklılık gösterir. Bulgaristan’a kısa süreli, ziyaret veya davetiyesiz gibi içeriklere sahip olanlar Bulgaristan turistik vize evraklarını; ticari faaliyet, konferans, fuar veya toplantı gibi içeriklere sahip olanlar Bulgaristan Ticari vize evraklarını; Bulgaristan’da bulunan ailelerini, akrabalarını veya arkadaşlarını ziyaret etmek için gidenler ise Bulgaristan aile\akraba\­­özel ziyaret vizesi evraklarını organize etmelidir. Bu evrakların en başında güncel fotoğraf gelir. Biyometrik fotoğraf, son üç ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Ayrıca kullanılmış veya pasaporta basılmış fotoğraflar kabul edilmez.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar Sürede Çıkar?

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik fotoğraf özellikleri arasında yer alan fotoğrafın boyutu ise 35×45 cm olmalıdır. Bu biyometrik fotoğraf özelliklerini karşılamayan fotoğraflar kabul edilmez ve biyometrik fotoğraf özellikleri istenilen şekilde yeniden düzenlenmelidir. Yeniden biyometrik fotoğraf özellikleri organize edilip sunulursa özellikleri uygun olan fotoğraflar vize işlemleri için kullanılabilir. Ayrıca vize işlemleri için pasaportun süresinin de bitmemiş olması gerekir. Vize işlemlerinde istenen bir diğer evrak ise banka hesap cüzdanını gösteren belgedir. Bu banka hesabında kalınacak her gün için yüz Euro bakiye gösterilmeli ve bu kanıtlanmalıdır. Hesaptaki mevcut bakiye seyahat masraflarını karşılayacak miktarda olmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

Vize evrakları Bulgaristan Konsolosluğu’nun ve Bulgaristan Büyükelçiliği’nin talep ettiği şekilde sıralanmalı ve vize talebi için yazılacak Vize Başvuru Dilekçesi açık ve net ifadeler kullanılarak yazılmalıdır. Ayrıca Vize Başvuru Dilekçesi bizzat başvuru sahibi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Bu formda iletişim bilgileri yer almalı ve başvuru işlemleri için ibraz edilen resmi belgelerin son otuz gün içerisinde temin edilmelidir. Bulgaristan’a karayoluyla seyahat edilmesi durumunda kişilerden uluslar arası ehliyet ve yeşil sigorta yaptırılmalıdır. Bu belgelere sahip olmayanlar Bulgaristan sınır kapısından geçemez.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Green Card Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Biyometrik Foto

Bulgaristan’a gitmek için Gereken Diğer Şeyler

Seyahat sigortası, seyahat süresinden uzun yapılmalıdır, otel rezervasyonu onaylanmış olmalıdır, gerekli durumlarda vize süresi düzeltilmelidir. Bütün bunlar halledildikten sonra vize işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik fotoğraf Nedir? Vesikalık fotoğraftan farkı nedir?

Biyometrik fotoğraf nedir? Biyometrik fotoğraf nasıl olmalıdır? Gibi sorular, yeni kimlik kartları; pasaport, ehliyet gibi …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir