" /> Biyometrik Resim I Biyometrik Fotoğraf Nedir
Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Biyometrik Resim
Biyometrik fotoğraf fiyatı

Biyometrik Resim

Biyometrik Resim

Ehliyet, pasaport ve kimlik gibi belgelerde kullanılan, dijital şekilde kayıt altına alınan, bir nevi vesikalık türüdür biyometrik resim

Biyometrik Resim Standartları Nasıl Olmalı?

Standartları, ICAO yani açılımı Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından belirlenmiştir. Biyometrik resim, 50 mm x 60 mm ölçülerinde ve en az 600 dpi yük kalitesinde olmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar Sürede Çıkar?

Biyometrik Kelime Anlamı Nedir?

İnsanların kendi öz kimliklerini belirleme amacıyla belli uluslararası standartların olduğu otomatik sitemlere biyometrik denir. Biyometrik resim ise 3 adet veriye sahiptir. Bunlar parmak, yüz ve göz bebeğidir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğrafta Eyeliner Sürülür mü?

Biyometrik Resim Nerelerde Çektirebilirim?

Önceden sayısı az olmakla birlikte şuan için neredeyse bütün fotoğrafçılarda biyometrik resim çektirmek mümkündür.

Biyometrik Resim

Biyometrik Resimlerin Özellikleri Nelerdir?

Biyometrik resimlerde gölge olmamalı, arka fon beyaz olmalı ve arka fonda desen olmamalıdır. İnsan yüzü fotoğrafta ortada kalmalıdır. Biyometrik resimler, milimetrik hatayı dahi kabul etmez. Fotoğrafı çektirecek kişinin saçları yüzünü kapatmayacak şekilde model yapılmalıdır. Biyometrik fotoğraf özelliklerinde en önemli kriterlerden biri renk ve kontrattır. Renkler nötr olmalıdır. Nötr olursa yüzün doğal renkleri ortaya çıkar. Fotoğrafta leke olmamalı ve kontrat ayarları doğru yapılmalıdır.

Aksesuar, biyometrik resim için doğru değildir. Bu nedenle şapka, gözlük vb. aksesuarlar kullanılamaz. Zorunlu takılması gereken gözlükler, çerçevesi çok kalın olmadığı sürece biyometrik resim için engel teşkil etmez. Gözler fotoğrafta kırmızı olmamalıdır. Var ise kırmızı göz kaldırılmalıdır. Başörtüsü, fotoğraf çekimine uygun örtüldüğü takdirde biyometrik resim için sorun değildir. Başörtüsü, yüz hatlarını kapatmamalı, çene ve alın muhakkak açık kalmalıdır. Kişi fotoğraf esnasında başı dik olmalı ve dümdüz durmalıdır. Fotoğraf çekim esnasında ağız kapalı kalmalı ve surat ifadesinde mimik olmamalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Boyutu

Biyometrik Fotoğraf Fiyatı 2019

Biyometrik Resim Çekiminde Makyaj Olması Sorun Olur mu?

Biyometrik resimlerde en çok araştırılan konulardan biri makyaj konusudur. Kadınlar için önem arz eder. Biyometrik resimlerde makyaj sorun teşkil etmiyor fakat, yapılan makyaj kişinin yüz hatlarını değiştirip, yüzünde bulunan belirgin bir leke ya da izi kapatmış ise sıkıntı yaratır. Yapılacak uluslararası bir seyahat esnasında, pasaport kontrolleri sorun olacaktır hatta seyahatinizi yapmanıza dahi engel olabilir.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik fotoğraf Nedir? Vesikalık fotoğraftan farkı nedir?

Biyometrik fotoğraf nedir? Biyometrik fotoğraf nasıl olmalıdır? Gibi sorular, yeni kimlik kartları; pasaport, ehliyet gibi …

ReklamY

One comment

  1. Biyometrik resim, kimlik ve pasaportlarda zorunlu hale geldi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir