Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf Nedir » Biyometrik Nedir?
Biyometrik Fotoğrafta Eyeliner Sürülür mü?

Biyometrik Nedir?

Biyometrik Nedir?

Biyometrik, insanların ölçülebilir biyolojik izleridir. Daha geniş anlatımla biyometrik nedir? Kişilerin ölçülebilen fiziksel ve davranış özelliklerini tanıyarak, kimlik oluşturma amacı ile geliştirilen otomatik sistemler için kullanılan bir tanımdır.

Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Standarları ICAO tarafından belirlenmiştir. Belli ölçülerde, belli özellikleri olan ve yüz biyometrisinin tespitinin yapıldığı yüksek kaliteli fotoğraflardır. Biyometrik nedir, ebatları ne olmalıdır? Biyometrik fotoğrafların ebatlaarı 60mm ile 90mm olmalıdır. Fon olarak beyaz fon kullanılmalı, fonda gölge olmamalı ve desensiz olmalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Nerelerde Çektirilir?

Biyometrik nedir ve biyometrik fotoğraf nerelerde çektirilir? Neredeyse bütün fotoğrafçı dükkanları biyometrik fotoğraf çekmektedir. Ehliyet, pasaport, kimlik ve tüm alanlarda kullanılmak üzere biyometrik fotoğraf çektirilir.

Biyometrik Fotoğraf Çekimin Dikkat Edilmesi Gerekenler

ICAO standartlarına göre biyometrik nedir, fotoğraf çekimlerinde kuralları nelerdir? Bunun için ayrı başlık altında ele alınacak olursa şu şekillerdedir:

Yüz Hatları

Yüz hatlarının fotoğraf üzerinde tam olarak ortalanmış olması ve yüzün tamamen görünür olması gerekir.

Resim Kalitesi ve Kontrat

Fotoğrafın kalitesi, keskinliği ve kontratı üzerinde biyometrik nedir? Fotoğraf üzerinde leke ya da bükülme olmaması gerekir. Yüzün doğal rengi fotoğrafa yansımalı ve renkler nötr olmalıdır. Kontratın iyi ayarlanarak, ayrıntılar net ve keskin olmalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Sakal Olur mu?

biyometrik fotoğraf

Saçlar, Bakış ve Yüz İfadesi Nasıl Olmalıdır?

Saçlar gözleri ve yüz hatlarını kapatmayacak şekilde olmalıdır. Biyometrik nedir, bakış açısı neden önemlidir? Biyometrik fotoğrafta gözler açık olmalı ve net olmalıdır. Doğrudan kameraya bakılmalıdır. Baş konum olarak dik olmalı, herhangi bir tarafa dönük olmamalıdır. Fotoğraf çekilme esnasında ağız kapalı olmalı ve gülümseme dahi olmamalıdır. Herhangi bir mimik olmadan çekilmelidir.

Fon ve Işık Nasıl Olmalıdır?

Biyometrik nedir? Biyometrik fotoğraflarda fon ve ışık çok önemlidir. Fon beyaz olmalı ve gölge yapmamalıdır. Işık ise, yüze eşit olarak yansımalı ve ışıktan kaynaklanan gölgeler olmamalıdır.

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraflarda Aksesuar Kullanılır mı?

Gözlük kullananlar için, gözler tam net olarak görülmelidir. Cam üzerinde yansımalar olmamalıdır. Renkli cam ya da güneş gözlüğü kullanılamaz. Biyometrik nedir, hangi aksesuarlar kullanılamaz? Kişinin sadece zorunlu olarak kullandığı gözlük dışında herhangi bir şapka, başlık gibi aksesuarları kullanılamaz.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Çekimi Nedir? Nasıl Olmalı?

Biyometrik Fotoğraflarda Baş Örtüsü

Başörtüsü, biyometrik nedir, biyometrik fotoğraflarda kullanılabilir mi? Başörtülü biyometrik fotoğraf çektirecek kişilerin, çeneden alına kadar bütün yüz görünür olmalıdır. Yüzün üzerine gölge yapacak şekilde örtüde kıvrılmalar olmamalı.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik fotoğraf fiyatı

Biyometrik Fotoğraf Nedir? Nasıl Olmalıdır?

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Nedir? Nasıl Olmalıdır?2 ICAO Standartlarındaki Biyometrik Fotoğraf için Aranan Özellikler3 Biyometrik Fotoğraf …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir