Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Biyometrik Fotoğrafta Kullanılabilecek Saç Modelleri
Biyometrik fotograf nedir

Biyometrik Fotoğrafta Kullanılabilecek Saç Modelleri

Biyometrik Fotoğrafta Kullanılabilecek Saç Modelleri

Biyometrik fotoğraf, ehliyetler, kimlik kartları ve pasaportlarda kullanılması zorunlu olan vesikalık fotoğraflardır ama biyometrik fotoğraf çektirmek zordur ve kimse kendi gibi görünmez daha farklı bir görünüme sahip olur. Ancak bazı kullanacağınız minik detaylar sayesinde ki bunlardan bir tanesi saçlardır, biyometrik fotoğrafta saçlar sayesinde daha güzel görünebilirsiniz.

Biyometrik Fotoğrafta Kullanılabilecek Saç Modelleri

Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Kimliklerde, ehliyetlerde ve pasaportlarda bulunan vesikalık fotoğraflarımız biyometrik formatta olmak zorundadır çünkü bu fotoğraflar sayesinde yüz biyometrimiz tespit edilmiş olur. Ayrıca çektirmiş olduğumuz fotoğrafların ölçüleri de 50 mm x 60 mm ebatlarında olmak zorundadır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Makyaj Olur mu?

Biyometrik Fotoğrafta Eyeliner Sürülür mü?

Biyometrik Fotoğrafta Saçlar Nasıl Olmalıdır?

Biyometrik fotoğrafta yüze ait olan tüm detayların görünmesi gerekir ve bu nedenle saçlar kesinlikle yüze gelmemelidir. Eğer saçlarınızı açık olarak tutmayı planlıyorsanız, biyometrik fotoğraf çekimi sırasında kulak arkasına alarak, çekimin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda şapka, saç bandı ya da fular gibi saç aksesuarları, biyometrik fotoğraf çekimi sırasında saçlarda görünmemelidir. Biyometrik fotoğrafta saç modelleri sayesinde daha güzel görünme şansını yakalayabilirsiniz.

Atkuyruğu

Biyometrik fotoğrafta saç modeli olarak en uygun model atkuyruğudur. Hızlı ve kolay bir şekilde toplanan düşük atkuyruğu sayesinde saçlarınızı ensede toplayarak, daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Biyometrik Fotoğraf Fiyatı 2019

Topuz

Biyometrik fotoğraf, yüz biyometrisi tespit edildiği için yüzü ortaya çıkaran modeller tercih edilmelidir. Tüm saçınızı ensede toplayarak oluşturduğunuz düşük topuz sayesinde hem şık görünürken hem de biyometrik fotoğraf çekiminde daha şık görünebilirsiniz.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Makyaj Olur mu?

Yarı toplu saçlar

‘’İllaki saçlarım açık olmalı’’ diyorsanız, biyometrik fotoğrafta saç modeli olarak yarı toplu saçları tercih edebilirsiniz. Tel tokaların görünmesini engelleyerek, yarı toplu saç modelleri elde edebilirsiniz. Bunun için saçlarınızı arkadan çapraz şekilde toplayabilirsiniz.

Biyometrik Fotoğrafta Eyeliner Sürülür mü?

Örgülü saç modelleri

Örgülü saç modelleri sayesinde hem orijinal bir görüntü elde ederken hem de daha şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu sayede biyometrik fotoğrafta saç modeli sayesinde herkesten farklı ve güzel görünmeyi başarabilirsiniz. İsterseniz balık sırtı örgü modelini de tercih edebilirsiniz.


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü2 Ülkelerin Vize için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri3 Biyometrik Fotoğraflarda Arka Fon ve …

2 comments

  1. Yeni pasaport için bende biyometrik fotoğraf çıkarttım. 12 tanesi için 30 TL istediler. Bence o kadarda pahalı değil.

  2. Biyometrik fotoğraf çektirmem gerekiyor fakat saç rengim mavi. Bu sorun oluşturur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir