" /> Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü I Biyometrik Fotoğraf Nedir
Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü
Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

ICAO tarafından standartları belirtilen biyometrik fotoğraflar, makinesi özel olan, bilgisayar ortamında kaydı yapılabilen, ehliyet ve pasaport gibi belgelerde kullanılması zorunlu olan yüksek çözünürlüklü fotoğraflardır. Biyometrik fotoğraf ölçüsü 50mm x 60 mm olan vesikalık fotoğraftır.

Ülkelerin Vize için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri

Vize almak isteyen vatandaşlar, rötuş ve shop yapılmadan son 6 ay içerisinde biyometrik fotoğraf çektirmeleri gerekir. Biyometrik fotoğraf ölçüsü ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Amerika Birleşik Devletleri için biyometrik fotoğraf ölçüsü 50mm x 50mm iken, Suudi Arabistan’ın biyometrik fotoğraf ölçüsü ise 45mm x 60mm ölçülerindedir. Kanada, Almanya, Avusturya, Belçika Krallığı, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, İzlanda, Karadağ, Kıbrıs Rum Kesimi, Kosova, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Portekiz, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Yunanistan gibi çoğu Avrupa Birliği ülkesinde ise biyometrik fotoğraf ölçüsü 35mm x 45mm olarak belirlenmiştir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Hakkında Her Şey

Biyometrik Fotoğraflarda Arka Fon ve Resim Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Biyometrik fotoğraflarda arka fon beyaz olmalı ve fonda kesinlikle gölge oluşmamalıdır. Işık yüze eşit olarak yayılmalıdır. Işık, gölge ya da parlama yapmamalıdır. Biyometrik fotoğraf ölçüsü resim kalitesi açısından cilt tonunu aynen yansıtma ve doğal durmalıdır. Kontrast iyi ayarlanmalı ve fotoğraf net ve keskin olmalıdır.

Biyometrik Foto Fiyat

Biyometrik Fotoğrafta Gözlük ve Aksesuar Kullanılabilir mi?

Biyometrik fotoğraflarda renkli cam ya da güneş gözlüğü gibi gözlükler kullanılmaz. Sadece sağlık probleminden dolayı gözlük kullanan kişiler fotoğraf esnasında gözlük takabilir. Bunun şartları ise kullanılan gözlüğün çerçevesi çok kalın olmamalıdır ve yansıma yapmamalıdır. Şapka, peruk, başlık gibi aksesuarlar biyometrik fotoğraf çekimlerinde kullanılmaz. Başörtüsü kullananlar ise çene ve alını kapatmayacak şekilde ve başörtüsünün yüzde gölge yapmayacak şekilde örtülmesi durumunda biyometrik fotoğraf çektirebilirler.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Ülkelerin Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Çocuklar için Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik fotoğraf ölçüsü ve özellikleri, yetişkinler için nasılsa çocuklar içinde aynı özelliklere sahiptir.

Biyometrik Fotoğrafların Genel Özellikleri

Biyometrik fotoğraflarda, boyun dik tutulmalı, kafa sağa ya da sola çevrilmemeli. Biyometrik fotoğraf ölçüsü kadar duruş ve ifade de önemlidir. Mimik ve gülümse olmamalıdır. Biyometrik fotoğraf ölçüsü fotoğrafın ölçülerine göre ortalanmış olmalıdır. Saçlar kirli, dağınık, özensiz ve bakımsız olmamalıdır. Makyaj yüzü ve hatları değiştirmeyecek ölçüde, doğal tonlarda yapılabilir. Göz makyajı abartılmamalıdır. Boyunu kapatacak giysiler giyilmemeli ve piercing, küpe, hızma gibi yüz bölgedeki takılar olmamalıdır. Biyometrik fotoğraf ölçüsü ve özellikleri bakımından sakal ve bıyık önerilmez.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik fotoğraf Nedir? Vesikalık fotoğraftan farkı nedir?

Biyometrik fotoğraf nedir? Biyometrik fotoğraf nasıl olmalıdır? Gibi sorular, yeni kimlik kartları; pasaport, ehliyet gibi …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir