" /> Biyometrik Fotoğraf İçin, Makyaj Tüyoları Nelerdir?
Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Biyometrik Fotoğraf İçin Makyaj Tüyoları
Biyometrik Foto

Biyometrik Fotoğraf İçin Makyaj Tüyoları

Biyometrik Fotoğraf İçin Makyaj Tüyoları

Biyometrik fotoğraf, standartları ICAO tarafından belirlenmiş olan vesikalık fotoğraflar olduğu için dikkat edilmesi gereken özellikler bulunmaktadır. Çünkü biyometrik fotoğrafın mantığı, uluslar arası tanınabilir olmak adına mümkün olduğu kadar doğal olmaktır. Bu nedenle akıllara ilk gelen sorulardan birisi de ‘’Biyometrik fotoğrafta makyaj olur mu?’’ sorusudur. Çünkü dümdüz sadece karşıya bakılan ve gülümsemeye bile izin verilmeyen bir fotoğrafta güzel çıkmanın sırları aranmaktadır.

Tabi ki kurallara uygun şekilde makyaj yapıldığı sürece, biyometrik fotoğraf çekilmeden önce de makyaj yapılabilir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğrafta Renkli Lens Kullanılabilir mi?

biyometrik fotoğraf

Doğal ve Doğru Tonda Fondöten Seçimi

Öncelikle bilmeniz gereken, biyometrik fotoğraf çekimi sırasında kesinlikle ağır bir makyaj yapmamalısınız. Ama daha iyi görünmek de istiyorsanız, küçük makyaj tüyoları sayesinde kendinizi güzel ve rahat hissedebilirsiniz. Bunun için doğru fondöten seçimi ile işe başlayabilirsiniz.

Doğal ve ince yapıya sahip, cilt renginizi dengeleyecek bir fondöten ile yüzünüzdeki renk dengesizliklerini kapatabilir ve yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ise, boynunuz ile yüzünüz arasında renk farkının olmamasıdır. Bu yüzden yüzünüzle birlikte boynunuza da fondöten sürmeyi ihmal etmeyiniz. Mümkün olduğunca da mat bir fondöten tercih ediniz.

Yüz Hatları İçin Hafif Kontür Uygulaması

Kontür uygulaması, yüz hatlarını çok fazla değiştiren bir uygulama olduğu için biyometrik fotoğraf çektirmeden önce çok hafif bir kontür uygulaması yaptırabilirsiniz. Kremsi ürünler sayesinde elmacık kemiklerine hafif bir gölgelendirme sonucunda flaş patlaması sırasında yüzünüzde olmayacak gölgeleri bu uygulama sayesinde yaratabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken yüz tonunuza uygun ve hafif bir uygulama yapmaktır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Danimarka Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Biyometrik fotoğraf ölçüleri

Canlı Görünmek Adına Aydınlatıcı

Biyometrik fotoğrafta makyaj olur mu sorusuna cevap vermeye devam ederken, cansız görünmemek için makyaj yapmak istediğinizi de biliyoruz. Bu nedenle yüzünüzün yüksekte kalan bölümlerine çok hafif bir aydınlatıcı sürebilirsiniz. Örneğin göz pınarlarınıza ve burnunuzun ucuna süreceğiniz hafif bir aydınlatıcı sayesinde hem canlı hem de enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Belirgin Gözler İçin Kırpık Kirpikler

Biyometrik fotoğraf çektirirken kesinlikle göz makyajı yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Ama gözlerini belirginleştirmek istiyorsanız, kirpik diplerinize ince bir kahverengi far çekebilirsiniz. Aynı zamanda kirpiklerde unutulmamalı ve sadece kirpikleri ayırmak için bir maskara sürebilirsiniz.

Biyometrik fotoğraf

Bakımlı Dudaklar İçin Nude Tonlar

Biyometrik fotoğrafta makyaj olur mu sorunuzun son aşaması olan dudaklara gelirsek, kesinlikle koyu renkli rujlar kullanmamalısınız. Mutlaka ruj kullanmak istiyorsanız, kendi dudak renginize yakın özelliğe sahip bir ruj tercih edebilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız harika görünürken, siz de bakımlı görüneceksiniz.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik fotoğraf Nedir? Vesikalık fotoğraftan farkı nedir?

Biyometrik fotoğraf nedir? Biyometrik fotoğraf nasıl olmalıdır? Gibi sorular, yeni kimlik kartları; pasaport, ehliyet gibi …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir