Popüler

Home » Biyometrik Foto » Biyometrik Foto ve Nerelerde Çektirilebilir?
biyometrik fotoğraf

Biyometrik Foto ve Nerelerde Çektirilebilir?

Biyometrik Foto Nedir ve Nerelerde Çektirilebilir?

Biyometrik fotoğrafın ne olduğunu ve nerelerde çektirildiğini merak ediyorsanız, mutlaka haberimizi okumalısınız. Yeni kimlik kartları, çipli ehliyet ve yeni pasaportlarda zorunlu hale gelen biyometrik fotoğraflar zorunlu hale getirilirken; bir fotoğrafın biyometrik olup olmadığı nasıl anlaşılabilir sorusu da merak edilenler arasına dahil oldu.

Biyometrik fotoğraf ölçüleri

Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Biyometrik fotoğraflar, standartları Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün (ICAO) belirlediği ve makinede okunabilecek olan seyahat belgelerinde kullanılan belli ölçüleri ve özellikleri olan yüksek kaliteli, yüz biyometrisinin tespit edildiği fotoğraflardır. Biyometrik fotoğrafların standartları 60 mm x 50 mm olarak belirlenmiştir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto Ölçüleri

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Nerelerde Çektirilir?

Her fotoğrafçı günümüzde biyometrik foto çekmek için gerekli ekipmanlara sahip bulunmaktadır. Yani istediğiniz fotoğrafçıya giderek biyometrik fotoğraf çektirebilirsiniz. Biyometrik foto çekilirken uzun süre beklenilmediği gibi, fotoğrafların alınması gibi de öyle uzun süre beklenilmez, fotoğrafçı tarafından 10-15 dakika içerisinde biyometrik fotoğraflar teslim edilir.

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Fiyatı Ne Kadar?

Biyometrik fotoğraf fiyatı genel olarak fotoğrafçıdan fotoğrafçıya değişmesine rağmen 4 adet biyometrik fotoğrafın fiyatı yaklaşık 15-20 TL gibi bir ücret bedeli ile teslim edilmektedir.

Biyometrik vesikalık fotoğrafları anlamak için ölçülere dikkat etmek yeterli olabilir. Örneğin çeneden saç bitimini olduğu yere kadar mesafe da 32 mm ile 36 mm arasında olurken, burun şablona uygun bir şekilde fotoğrafın tam orta çizgisinde yer almalıdır. Yüz fotoğrafta ortalanmış olurken, çene ucundan saçların başlangıç bölgesine kadar sağ ve sol yüz hatları da tamamen görünür bir şekilde olmalıdır. Yüz kısmının yüksekliği ise resmin % 70 ile %80’ini kapsamalıdır. Kişinin yüz kısmı saç modeli dahil olmak üzere net bir şekilde görünür olmalıdır. Biyometrik foto, yüzde bulunan yara ve izler kapatılmayacak şekilde makyaj yapılarak çekilebilir.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

İçindekiler1 Biyometrik Foto Ne Kadar?2 Azami Fiyatlar İncelenmeli3 Fotoğrafın Kısa Sürede Çıkması İçin Ek Ücret …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir