Popüler

Home » Biyometrik Foto » Biyometrik Foto Ölçüleri
Biyometrik Foto Ölçüleri

Biyometrik Foto Ölçüleri

Biyometrik Foto Ölçüleri

Kimlik, pasaport gibi kartlarda kullanılan biyometrik foto ölçüleri kesin standartları karşıladığında geçerli olmaktadır. Mevcut gereksinimler, şu anda dünyada kullanılmakta olan biyometrik kimlik standartlarına dayanmaktadır.

Biyometrik Foto Ölçüleri

Fotoğraf Boyutu ve Genişliği

İstenilen standartlara uymayan fotoğraflar biyometrik özellik taşımadığından reddedilmektedir. Bu durumda zaman kaybı yaşanacak ve yeni işlemlerle biyometrik foto ölçüleri kullanılarak resim çektirmeniz gerekecektir. Neyin gerekli olduğunu tam olarak anlamak ve gönderdiğiniz fotoğrafın kabul edileceğinden emin olmak önemlidir. Biyometrik fotoğrafının boyutu genellikle her ülke için standarttır ve bazı farklılıklar içermesi doğaldır. Bir biyometrik foto ölçüleri şöyle olmalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto Makyaj

Fotoğrafın dış boyutları 50mm x 60mm (genişlik x yükseklik) olmalıdır.

Görüntünün içinde, başın üstünden çeneye kadar olan alan 35 mm’den az ve 45 mm’den yüksek olmamalıdır.

Bu biyometrik foto ölçüleri dışına çıkıldığında kullanılacak evraklarda sığdırılamayacak durumda olur ve kullanılamazlar.

Biyometrik Foto Ölçüleri

Kullanıldığı Yerler

Genellikle yeni bir kimlik kartı veya pasaport başvurusunda istenmektedirler. Her iki kullanım türü içinde biyometrik foto ölçüleri aynı olmaktadır. Ülke tarafından verilecek bir pasaport başvurusunda çocuklarınız ya da diğer aile üyeleri için biyometrik fotoğraflar geçerli şartları göstermelidir. Bazı ülkeler kullanım amacına bağlı olarak farklı boyutlarda fotoğraflar gerektirir. Yine eski nüfus cüzdanlarının yerini alan yeni kimlik kartlarında bu fotoğraflar kullanılmaktadır. Yeni kimlik kartlarında yer alan fotoğraflar biyometrik foto ölçüleri mevzuatına uygun ve kişiyi tam olarak tanıtabilecek şekilde olmalıdır. Normal vesikalık fotoğraf çekmenin dışında sadece bu özel işler için kullanılabilir olmalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto Sakal

Biyometrik Foto Ölçüleri

Temin Edilebilecek Alanlar

Mükemmel ölçüyü yakalamak ve doğru ölçüye uygun fotoğraf çektirmek basit bir iş değildir. Bu yüzden bu işi kaliteli yapan fotoğrafçılarda yapmak önemlidir. Fotoğrafı bastırmadan ve size göndermeden önce biyometrik foto ölçüleri elle kontrol edilip ayarlama imkânı sunmalıdır. İlave masraf ve gereksiz zaman kaybını önlemek için bu gereklilikler mutlaka yapılmalıdır. Bu gereksinimde biyometrik foto ölçüleri dışında şu özellikleri taşımalıdır.

  1. Eklenmiş filtre olmamalı,
  2. Mevcut görünümü yansıtıyor olmalı,
  3. Tarafsız bir ifade olmalı,
  4. Organları gizleyecek bir şey olmamalı,
  5. Gözlük kullanılabilir ama görüş alanını tıkamamalı,
  6. Giyime dikkat edilmeli arpa plan ile karışmamalıdır.

Bunlar biyometrik foto ölçüleri bakımından bilmeniz gerekenlerin başlangıcıdır. Dikkate alınması gereken çok şey var ve hepsi de imajınızı iyileştirmek ve hükümet düzenlemelerine uymak için yapılmaktadır.


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

İçindekiler1 Biyometrik Foto Ne Kadar?2 Azami Fiyatlar İncelenmeli3 Fotoğrafın Kısa Sürede Çıkması İçin Ek Ücret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir