Popüler

Home » Biyometrik Foto » Biyometrik Foto Makyaj
Biyometrik Fotoğrafta Eyeliner Sürülür mü?

Biyometrik Foto Makyaj

Biyometrik Foto Makyaj

Günümüzde yeni verilecek olan kimliklerde, ehliyetlerde ve pasaportlarda kullanılmak üzere istenilen ve belirli kurallara göre çekilmiş olan fotoğraflara biyometrik fotoğraf adı verilmektedir.

Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Birçok fotoğraf stüdyosunun önünde gördüğümüz biyometrik fotoğraf çekilir yazısında geçen biyometrik fotoğraf nedir, ölçüleri ve kriterleri nelerdir, biyometrik foto makyaj kuralları neledir? Bu konular hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz.

Biyometrik Fotoğrafta Eyeliner Sürülür mü?

Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Biyometrik fotoğraf ölçüleri ve çekim standartları ICAO tarafından belirlenmiştir. 60 mm x 50 mm ölçülerinde olması gereken biyometrik fotoğraf çekiminide arka taraf (fon) kesinlikle beyaz olmalıdır. Arka plan kesinlikle boş olmalıdır. En az 600 dpi değere sahip olmalı ve yüksek kalitede çekilmiş bir fotoğraf olmalıdır. Bu kadar kuralları olan çekimin makyaj için de bazı kuralları mevcuttur. Biyometrik foto makyaj standartları nelerdir ve biyometrik foto makyaj nasıl olmalıdır gibi sorular fotopğraf çektirecek olan kişiler tarafından merak edilmektedir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto ve Nerelerde Çektirilebilir?

Biyometrik fotoğraf çektirmeye gittiğinizde makyajınızı değiştirmek ya da silmek zorunda kalmak istemiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızda yarar var.

Nasıl Bir Makyaj?

Bu tür bir fotoğraf çektirirken ölçüler kadar duruş ve kullanılacak olan makyaj da çok önemlidir. Biyometrik foto makyaj şeklinin nasıl olması gerektiği kesin kurallar ile belirlenmiştir.

Biyometrik foto makyaj kesinlikle ve kesinlikle abartılı bir makyaj olmamalıdır. Abartılı bir şekilde yapılmış göz makyajı ya da abartılı şekilde kullanılmış olan renkler biyometrik fotoğraf makyaj kurallarına aykırıdır.

Yüzümüzü olduğundan çok daha farklı gösterecek şekilde yapılmış olan makyaj da biyometrik foto makyaj kurallarına aykırıdır.

Küçük kusurları örtmek için yapılan ya da pastel renkler ile yapılacak olan hafif bir makyaj biyometrik foto makyaj kriterleri için uygundur.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde birçok kadın biyometrik fotoğraf makyaj kurallarını bilmemekte ve ehliyet, kimlik ya da pasaport gibi belgeler için fotoğraf çektirmeye gittiğinde makyajını çıkarmak ya da değiştirmek zorunda kalmaktadır.

Sizler de böyle bir durumda kalmamak için hafif, pastel renk tonlarının kullanıldığı bir makyaj seçimi yaparak biyometrik fotoğraf çektirmeye gidebilirsiniz.

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

İçindekiler1 Biyometrik Foto Ne Kadar?2 Azami Fiyatlar İncelenmeli3 Fotoğrafın Kısa Sürede Çıkması İçin Ek Ücret …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir