Popüler

Home » Biyometrik Foto » Biyometrik Foto da Güzel Görünmek İçin Makyaj İpuçları
Biyometrik fotoğraf
Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Foto da Güzel Görünmek İçin Makyaj İpuçları

Biyometrik Foto da Güzel Görünmek İçin Makyaj İpuçları

Biyometrik foto da güzel çıkabilmek birçok kişinin korkulu rüyası haline gelmiştir. Yurt dışı seyahatlerimizde ya da Instagram’daki pozlarımızda hepimiz güzel çıkarız. Ancak pasaport resmimiz dilediğimiz kadar güzel olmayabiliyor. Aslına bakarsanız biyometrik fotoğraflarda güzel çıkmak imkânsız değil. Birkaç makyaj tüyosu ile sizde pasaportunuzdaki resmi görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

Biyometrik foto çektirirken görüntü sizleri zorlayabilir. Mimik yapmadan, karşı açıdan yüzünüzün uluslararası şekilde tanınıyor olmasını sağlayabilmek adına uğraşılır. Ancak o güçlü flaş bizleri bazen olduğumuzdan farklı biri görünmemizi sağlayabilir. Tüm bunlara rağmen doğal ve kolay makyaj sayesinde artık biyometrik fotoğraflarda güzel çıkmak mümkün.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto Ne Kadar?

biyometrik fotoğraf

Doğal ve Doğru Fondöten Tercihi

İlk olarak şunu belirtmekte fayda var, biyometrik foto çektirmeden evvel kesinlikle ağır bir makyaj yapmamak gerekir. Olduğunuz gibi görünen ancak, daha iyi görünebilmek adına sanki makyaj yokmuş gibi ipuçları sayesinde iyi görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için iyi bir fondöten seçmeniz gerekiyor. Biyometrik fotoğraf makyajı yapmak için ince yapılı, doğal ve cilt tonunuzu dengeleyen fondöten seçmelisiniz. Bu fondöten ile renk eşitsizliğini yok edecek ve yüzünüze canlı bir görünüm sağlayacaksınız. Ayrıca seçtiğiniz tonun boynunuz ile birebir aynı olmasına özen gösterin.

Biyometrik fotoğraf

Kontür Uygulaması Sayesinde Yüz Hatlarınızı Öne Çıkarın

Kontür uygulaması yüz hatlarının değiştirebilen bir uygulama yöntemidir. Dolayısıyla biyometrik fotoğraf çekilmeden önce çok yoğun kontür uygulamasından kaçınmalısınız. Daha çok kremsi ürünler sayesinde elmacık kemiklerinize hafif bir gölge vererek flaş patladığı zaman yüzünüzde yok olacak gölgeleri oluşturabilirsiniz. Unutmayınız ki çok hafif şekilde uygulamanız gerekiyor.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Foto ve Nerelerde Çektirilebilir?

Biyometrik fotograf nedir

Aydınlatıcı Sayesinde Mükemmelliğe Kavuşun

Biyometrik fotoğraflarda cansız bir şekilde görünmemek için yüzünüzün yüksek bölgelerine hafif olarak aydınlatıcı sürebilirsiniz. Göz pınarlarınıza ve burnunuzun uç tarafına yapacağınız hafif aydınlatıcı sayesinde enerjik, canlı görünüm elde edebilirsiniz.

Biyometrik Fotoğraf

Belirgin Gözler ve Kıvrık Kirpikler

Biyometrik fotoğraf çektirmeden önce kesinlikle göz makyajı yapmamalısınız. Bunun yerine gözlerinizi belirginleştirebilmek için kirpiğinizin dip kısımlarına ince olmak kaydı ile kahverengi far sürebilirsiniz.

Biyometrik fotoğraf

Nude Tonlarında Dudaklar

Biyometrik fotoğraflarda çok gösterişli ruj asla kullanılmaz. Bunun için hiç ruj kullanmamak yerine kendi dudak tonunuza benzer ruj seçebilirsiniz. Bu şekilde hem dudak renginiz kusursuz olur hem de bakımlı görünmeniz mümkün.

Biyometrik fotoğraf makyaj olur mu? isimli yazımızı okumak için tıklayın!

Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

İçindekiler1 Biyometrik Foto Ne Kadar?2 Azami Fiyatlar İncelenmeli3 Fotoğrafın Kısa Sürede Çıkması İçin Ek Ücret …

ReklamY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir