Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf Fiyat » Ankara’da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları
Biyometrik fotoğraf

Ankara’da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları

Ankara’da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Aralıkları

Türkiye’de ve dünya ülkelerinde her alanda kullanılan vesikalık fotoğraflar, son yıllarda biyometrik fotoğraf olarak anılmaktadır. Görüntü ve ebat bakımından vesikalık fotoğraflar ile aynı olan biyometrik fotoğraf fiyat bakımından da farklılık göstermektedir. Vesikalık fotoğraf açısından bakıldığında çözünürlük kalitesi daha yüksek olan biyometrik fotoğraflar, yeni kimlik ve ehliyetler için kanunen şart ve zorunlu hale getirilmiştir.

Biyometrik fotoğraf ölçüleri

Ankara’da Biyometrik Fotoğraf Fiyat Seçenekleri

Ankara ilinde biyometrik fotoğraf fiyat seçenekleri, fotoğrafın sayısına göre değişim göstermektedir. 6, 8 ve 12 adet çekilebilecek tarzda olan biyometrik fotoğrafların fiyatları 12 adeti 15 TL ve 20 TL arasında olacak şekildedir. İş başvuruları, öğrenci kimlik kartları, evlenme cüzdanları için kullanılan biyometrik fotoğraflar, vesikalık fotoğraf çeken tüm fotoğraf stüdyolarından temin edilebilmektedir. Özellikle yurtdışı vize işlemleri için gerekli olan biyometrik fotoğraf fiyat bakımından makul çerçevede olmaktadır. Kaliteli görünüme sahip olan biyometrik fotoğraflar dijital ortamlara kaydedilerek, sürekli ulaşılabilir olma özelliği taşımaktadır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik fotoğraf fiyatı

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğraftaki Yüz Özellikleri

Biyometrik fotoğraflar, beyaz ya da açık renk bir fon üzerine çekilirler. Fotoğraflar 60 mm × 50 mm ebadındadır. Çözünürlük kalitesi 600 DPI olan biyometrik fotoğraf fiyat olarak tüm fotoğraf stüdyolarında genellikle aynıdır. Biyometrik fotoğraflarda yüz, fotoğraf çerçevesine orantılı olarak yerleştirilmiş olmalıdır. Bakışlar sade ve yorumsuz bir ifadeye sahip olmalıdır. Biyometrik fotoğraftaki amaç kişiyi olduğu gibi ve net olarak gösteriyor olmasıdır. Pasaport ve vize işlemlerinde fotoğrafa bakıldığında, kişinin tanınması biyometrik fotoğraf tarafından sağlanmaktadır.

Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik Fotoğrafta Bulunan Aksesuarlar

Yüz üzerinde bulunan gözlük aksesuarı, yüzü gölgeleyecek ya da değiştirecek şekilde olmamalıdır. Renkli cam ve çerçeve ile çekilmiş biyometrik fotoğraflar, gerçeği yansıtmadığından, biyometrik fotoğraf çekimlerinde bu aksesuarlar kullanılmamalıdır. Kullanılması gerektiği taktirde renksiz ve sade çerçeveli gözlükler kullanılmalıdır. Baş bölgesinde şapka ya da yüz bütünlüğünü bozacak herhangi bir aksesuar kullanılmaması gerekir. Fotoğraf gerçeği tam olarak yansıtmalıdır. Biyometrik fotoğrafa bakıldığında yüz bütün hatları ile görünmelidir. Yüz bölgesinin, alnın en üst noktası ile çenenin en alt noktasına kadar görünmesi gerekmektedir. Yüzü gölgelendirecek hiç bir ayrıntıya fotoğrafta yer verilmemelidir. Ankara’da biyometrik fotoğraflar, tüm klasik fotoğrafçılarda çekilmektedir ve biyometrik fotoğraf fiyat açısından kişileri zorlamayacak ücrettedir. 4 adet biyometrik fotoğraf fiyat olarak 7 – 8 TL olarak değişim göstermektedir.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar?

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğrafta Eşarp Kullanımı

Biyometrik fotoğrafın yüzün normal görüntüsünü yansıtması gerektiğinden, eşarp kullanılacaksa, eşarbın alnın en üstü ile çenenin en altı kısmını açıkta bırakacak şekilde kullanılması gereklidir. Bu örtünme işlemi sadece saç kısmını kapatacak şekilde olmalıdır. Ankara’da biyometrik fotoğraf fiyat açısından makul olsa da, tekrar tekrar fotoğraf çektirerek masraf etmek yanlış bir işlem olur. Sınır bölgesi geçiş işlemlerinde sıkıntı yaşanmaması için fotoğraflardaki bu ayrıntılara dikkat edilmesi gereklidir. Dikkat edilmediği taktirde yurt dışı giriş çıkış işlemlerinde sıkıntı yaşanılması, kaçınılmaz olmaktadır.

Biyometrik fotoğraf

Biyometrik Fotoğrafta Bulunan Makyajın Özellikleri

Biyometrik fotoğraf çekimi tüm fotoğraf salonlarında yapılır ve biyometrik fotoğraf fiyat olarak tüm fotoğrafçılarda aynı ücret karşılığındadır. Biyometrik fotoğrafta makyajlı olmak isteyen bayanlar, yüzlerinde bulunan belirgin noktaları (yara izi, ben, çil) kapatacak tarzda makyaj yapmamalıdır. Bu belirgin noktaların kapatılması, sorunlu fotoğraf çekimine sebep olmaktadır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik Fotoğraf Fiyatı 2019

Biyometrik Fotoğrafın Gerektiği Yerler

Türkiye’de kimlik ve ehliyetler aynı kategori altında toplanarak, çipli kimlik kartı haline getirilmiştir. Biyometrik fotoğraflar başta bu kimlikler olmak üzere birçok iş için kullanılmaktadır. Bu fotoğrafların bu belgelerde kullanılabilmesi için son 6 ay içinde çekilmiş olması şarttır. Biyometrik fotoğraflar, kurum kimlik kartlarında, pasaportlarda, evlenme cüzdanlarında, okul kayıt evraklarında, iş başvurularında kısacası tüm resmi ve gayrı resmi evraklar üzerinde bulunmaktadır.


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Fotoğraf Ücreti

Biyometrik Fotoğraf Ücreti

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ücreti2 Biyometrik Fotoğraf Nedir?3 Biyometrik Fotoğraf Özellikleri Biyometrik Fotoğraf Ücreti Yasal işlemlerde …

One comment

  1. Biyometrik fotoğraf fiyatı Ankara’da özellikle de Çankaya’da çok yüksek. Buna bir standart getirmeleri lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir