Popüler

Home » Biyometrik Fotoğraf » Almanya Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Almanya Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Almanya Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Tüm Almanya pasaportları yüz özelliklerini ölçmek için biyometri teknolojisi kullanmaktadır. Pasaport fotoğraflarının, biyometri için kullanılması gereken standartlara uygun olması gerekir. Aksi takdirde fotoğraftaki herhangi bir kusur, pasaport ve vize başvurusunu geciktirebilir.

Biyometrik fotoğraf nedir

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Almanya’da biyometrik fotoğraf özellikleri konusu hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli şartları eksiksiz ve doğruluğundan emin bir şekilde yerine getirmek çok önemli bir husustur. Peki biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında ne gibi kısıtlamalar ve kurallar bulunmaktadır?

  1. Fotoğraf Kontrol Şablonu

Fotoğraf kontrol şablonunu elde etmek için ilgili devlet resmi sitesinden bir kopyasını indirmelisiniz. .Bu şablon, Postanelerin kullandığı şablonla aynı yapıya sahiptir. Şablon, biyometrik elde etmek için yüz yüz referans noktaları arasında yeterli mesafe olmasını sağlar. Fotoğrafta yüz, çenenin altından başa kadar 29 mm ile 34 mm arasında olmalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Biyometrik fotoğraf fiyatı

  1. Miktar ve Format

Başvuru sahibi, aynı filmden veya dijital görüntüyü yakalayan aynı elektronik dosyadan üretilen iki özdeş fotoğraf sunmalıdır. Aksi bir durumda Yanlış bir biyometrik fotoğraf, sistem tarafından kabul görmeyecektir.

  1. Kağıt ve Boyutlandırma

Fotoğraflar, fotoğraf sistemimize tarandığında bu taratma işlemi fotoğrafı görmezse, basım formatında yanlışlıklar olabilir. Bu yüzden biyometrik fotoğraf özellikleri iyi bilinmelidir.

Fotoğraf boyutları 45 mm x 35 mm ölçülerinde olmalıdır. Fotoğraf baskısı yüksek kaliteli, orta / düşük parlaklıkta veya mat fotoğraf kağıdına basılabilir (evde basılan fotoğraflar genellikle yüz biyometrisini ölçmek için yeterli değildir). Diğer bir yandan karton gibi ağır kağıtlara basım yapılmamalıdır.

  1. Gözlük

Sağlıklı bir biyometrik fotoğraf çekimi için biyometrik fotoğraflarda gözlük kullanımına izin verilmemektedir. Çünkü gözlükler genellikle flaştan yansıma veya parıltı gösterebilir ve çerçeveler yüz özelliklerini gizlemekte, sistemin taramasını engellemekte ve işlemin başarısız olmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda görme bozukluğu olan müşteriler de bu rehbere uymalıdır. Koyu, renkli veya aynalı gözlükler çıkarılmalıdır. Aksi takdirde biyometrik yakalanamaz. Dolayısıyla gözlük konusu biyometrik fotoğraf özellikleri arasında yer almakta ve belirleyici bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

  1. Genel Fotoğraf Gereksinimleri

Biyometrik fotoğraf özellikleri ile ilgili olarak fotoğraflar net, keskin ve odakta olmalıdır. Fotoğraftaki kişiyle gerçek kişi arasında gerçek bir benzerlik olmalıdır. Diğer bir yandan fotoğraflar renkli olmalı; siyah beyaz fotoğraflar kabul edilemez. Fotoğraflar, örneğin lekeleri veya yumuşatıcı çizgileri veya gölgeleri kaldırarak manipüle edilmemelidir. Ayna görüntüleri (resmin bir taraftan diğerine, soldan sağa veya sağdan sola çevrildiği yer) kullanılamaz.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Pasaport için Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalı?

Çok küçük çocukların desteklendiği yerlerde, hiçbir elin görünür olmadığından emin olmalısınız. Kendilerini destekleyemeyen bebeklerin açık gri bir kağıda yerleştirilmesini ve yukarıdan fotoğraflanması önerilmektedir. Bu gereksinimlerin hepsi biyometrik fotoğraf özellikleri ile ilgili olarak ön plana çıkan, dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Biyometrik fotoğraf nedir

  1. Arka Plan

Biyometrik fotoğraf özellikleri şu şekilde bir arka plana sahip olmalıdır:

– Arka planda kesinlikle gölge olmamalı,

– Bireyin yüzünde ve kafasında gölgeler veya flaş yansıması olmadan tek tip aydınlatma yer almalıdır.

– Düz, düzgün, açık gri veya krem ​​bir arka plan olmalıdır (%5 ila%10 gri tavsiye edilir)

     7. Yüz

Biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında bilinmesi gereken konulardan biri de yüz nasıl olmalıdır sorusudur. Dolayısıyla yüz ifadesi, ağız kapalıyken nötr olmalıdır (ne çatık ne de gülümsüyor) Diğer bir yandan fotoğraflar yüzün her iki kenarını da açıkça göstermelidir. Fotoğrafların yüz ve omuzlarının tam önden görünüşü, kameranın karesiyle gösterilmesi gerekmektedir. Ayrıca bireyin yüz ve omuz görüntüsü fotoğrafta ortalanmalıdır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Bulgaristan Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

 


Hakkında admin

Bunu da Okudunuz Mu?

Biyometrik Foto Ne Kadar?

Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü

İçindekiler1 Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü2 Ülkelerin Vize için Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri3 Biyometrik Fotoğraflarda Arka Fon ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir